Latvijas kultūras kanons

Satversmes preambulas autori ir bijuši nolaidīgi gar staru, nepelnīti tajā neiekļaujot tādas Latvijas kultūras kanona sastāvdaļas kā Eirovīzijas dziesmu konkursu un hokeju. Tiek apzināti ignorētas tradicionālās vērtības un tie neskaitāmie miljoni patriotu, kam Eirovīzijas un hokeja vērošana pie zilajiem ekrāniem un klātienē stiprina piederības sajūtu valstij. Laikā, kad basketbolitāte aizvien pieņemas spēkā, mums ir jāpieliek visas pūles, lai aizsargātu nacionālo spēli – hokeju – no memmesdēliņu sporta veida – basketbola. Vai tie tā saucamie vīrieši, kas piekopj basketbolitāti, var sevi saukt par īstiem latvju vīriem? Vai vārgulīgais un driblīgais basketbolists maz var pacelt hokeja nūju? Kādēļ Latvijas Republikas ģerboni nerotā hokeja nūja un Eirovīzijas dziesmu festivāla logo? Kādēļ jaunajā pasē ir redzams kāds šarlatāns homeopāts, nevis, piemēram, tāds īstens patriots kā Artūrs Irbe? Kam tas ir izdevīgi? Vai tās ir mūsu nacionālās prioritātes?

Runājot par nācijas glābšanu, vispirms ir rūpīgi un pragmatiski jāizvērtē Latvijas pēdējo gadu katastrofālais sniegums Eirovīzijas konkursā (pat tāds basketbola perēklis kā Lietuva reizēm pamanās būt mums priekšā). Ir skaidrs, ka trūkst gan iztēles, gan politiskās gribas. Uz Eirovīziju mums jāsūta paši brašākie tēvzemes dēli – hokejisti! Nav šaubu, ka Oļegs Znaroks būtu izcils dziesmas teksta autors, savukārt par mūzikas autoru noteikti neatteiktos kļūt ilggadējais Latvijas izlases treneris Raimonds Pauls. Panākumus varētu veicināt arī Raitis Ivanāns, izpildot spēka paņēmienus pret ienaidnieku Eirovīzijas komandām.

hokejists

Attēlā: latviešu hokejists dzied mēģinājumā pirms uzstāšanās Eirovīzijas dziesmu konkursā.

Ir pilnībā jāmaina izglītības sistēma, bērnudārzu un skolu audzēkņiem jau no mazotnes ir jāapgūst hokeja pamati, bet augstskolās par obligātu priekšmetu ir jānosaka analītiskais hokejs. Latvijas Universitātē jādibina Hokeja fakultāte, savukārt Rīgas Tehniskajai universitātei pilnībā jāpārorientējas uz hokeju. Vai tiešām skolu direktoriem ir grūti no rītiem būt pie skolas ieejas un izpildīt spēka paņēmienus pret skolēniem? Tādi priekšmeti kā ķīmija un bioloģija ir jāaizliedz pilnībā, par šo priekšmetu mācīšanu paredzot kriminālatbildību. Nav pieņemama situācija, ka skolēns, samācījies bioloģiju, mājās uzreiz metas ģenētiski modificēt ledusskapja saturu. Ķīmijas gudrības kalpo tikai vienam mērķim – pārtikas saindēšanai ar konservantiem un citām ēvielām.

hokeja fani

Attēlā: skolēni diskutē par hokeja iekļaušanas priekšrocībām skolu programmā.

Nācijas glābšanā neiztikt arī bez rūpniecības atbalsta. Latvijā ražotie auseklīši ir pazīstami visā pasaulē un Mogadišu notiekošajā Starptautiskajā auseklīšu tirdzniecības izstādē auseklīšu un mopēdu rūpnīca “Sarkanā zvaigzne” saņēma veicināšanas balvu un ceļojošo vimpeli. Mēs ticam, ka “Sarkanā zvaigzne” ar valsts un pašvaldību atbalstu varētu iekļūt pasaules auseklīšu ražotāju desmitniekā, jo mūsu auseklīši nav ģenētiski modificēti un nesatur glutēnu un laktozi, līdz ar to ir vegāniem draudzīgi.

Glābt mūsu nāciju nemaz nav tik grūti. Ja riktīgi saņemas, visu var paveikt ras-ras! Sarauj!

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s