Vaislas Kuiļa atmiņas no apcietinājuma

Liecinieki stāsta, ka brīdī, kad Vaislas Kuilis ievests Dzintara istabā un viņam noņemti kāju dzelži, ausu saspraudes un šņukura aizbāznis, viņš esot iekviecies: “Te nu gan ir cūkukūts!” Pašvaldības policistam esot bijis neērti un viņš iebildis: “Kuiļa kungs, tā ir cūcība! Kā jūs atļaujaties tādas rupjības latvju patriotisma templī?” Un tikai tad Vaislas Kuilis pamanījis prāvo Dzintara odekolona pudelīšu kaudzi istabas stūrī un ļoti nokaunējies. “Kungs, atvainojiet, es nudien izklausos pēc prasta liberasta!” nosarcis teic Vaislas Kuilis. “Būs jau labi, runčuk, tagad teci nu pie pelītēm!” norādot uz odekolona pudelītēm, uzmundrinoši nosaka Dzintara kungs un viegli uzšauj Vaislas Kuilim pa pakaļu.

Mēnesis arestā pagāja smagi – Vaislas Kuilis kārtoja pa plauktiem odekolona pudelītes un visu laiku lamājās: “Kas tie par cilvēkiem, kas nepilda odekolonu tetrapakās? Kur palicis patriotisms? Kur palikušas tradicionālās ģimenes vērtības?” viņš nevarēja rimties, “tik daudz mazo odekolona pudelīšu! Es apbrīnoju Dzintara kunga gara spēku izturēt šādos apstākļos.”

Runā, ka Vaislas Kuilis būtu palicis Dzintara istabā uz visiem laikiem, ja vien Dzintara kunga partneris nebūtu kļuvis greizsirdīgs. “Vai nu Kuilis, vai es,” partneris esot uzstādījis ultimātu. Dzintara kungs, ātri izkampis četras odekolona pudelītes pēc kārtas, uz to viņam atcirtis: “Kuilis vismaz ir kārtīgs latviešu puika, nevis spāņu mērkaķis kā tu! Kādu dienu kļūšu par diktofonu kā Kārlis Ulmanis, un tad visi man pakaļ skries, un tādiem kā tu vairs nepievērsīšu uzmanību!”

Savukārt Vaislas Kuilis vēlāk pēc aresta smējās: “Lai arī biju apcietinājumā, mans šķiņķis un karbonāde kļuvuši mīkstāki un sulīgāki!”

Piskonts Bumbis-Bumbis

arrested-pig1-e1321150237333

One thought on “Vaislas Kuiļa atmiņas no apcietinājuma

  1. Tagi “poltergeistu pašaizdegšanās Balvu pilsētas domē” un “āderu meklēšana ar vibratoru” stabili ielipa manā zināšanu vācelītē kā košļene matos.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s