Ivars un lakrica

Gulbim Ivaram ļoti garšoja lakrica. Īpaši liels lakricas patēriņš Ivaram bija dienās pēc vīna baudīšanas, jo tās spēcīgā garša palīdzēja likvidēt šķērmo sajūtu mutes dobumā, un Ivaram arī likās, ka tā palīdzēja nomākt nodevīgo alkohola aromātu izelpā.

3. oktobrī Ivars ar gārni Helmutu un svēteli Udo atzīmēja Vācijas apvienošanos, vareni aizlejot knābi. Nākamajā rītā pamodies ar izcili draņķīgu pašsajūtu, Ivars atcerējās, ka viņam pēc pāris stundām ir jabūt kastingā, kur Alfrēds Hičkoks izraudzījās galvenās lomas tēlotāju savai jaunajai filmai „Putni”. Lai cienījamais režisors nejustu alkohola klātbūtni Ivara izelpā, viņš izēda lielo iepakojumu ar īpaši stiprajām lakricas konfektēm un devās uz Paramount studiju ar svaigu lakricas elpu. Studijā starp daudziem jo daudziem citiem putniem Ivars satika arī senus paziņas – tundras šņibīti Benediktu un tārtiņu Vasīliju – un gribēja ar viņiem uzsākt sarunu, taču pavērās durvis un Alfrēda Hičkoka asistents Jānis Streičs aicināja Ivaru ienākt. Provju laikā Ivaram nācās izteiksmīgi deklamēt Riharda Bargā dzeju, dziedāt Roberta Vaieta dziesmu „Las Vegas Tango” un atdarināt Maikla Džeksona moonwalk kustības. Nākamajā dienā Ivars saņēma telegrammu no Jāņa Streiča: „sorry neesat pieņemts punkts kustības un dikcija ok bet jums ir pārāk melni zobi punkts  Fredim patīk aktieri ar sniegbaltiem zobiem punkts pamēģiniet mazāk ēst lakricu varbūt gribat Rūdolfa Hesa lomu manā jaunajā filmā „Rūdolfa mantojums”. „Ej dirst, Jāni, punkts,” padomāja Ivars un ieķīlāja lombardā gredzenu, ko viņam ap kāju bija aplikuši ornitologi Kaltenes jūras kraukļu kolonijā, pēc tam mērķtiecīgā solī dodoties iepirkt vīnu.

Vēlāk dzeltenajā presē Ivars uzzināja, ka galvenā loma filmā „Putni” tikusi tundras šņibītim Benediktam, kurš lomas dēļ neesot kautrējies pārgulēt ar Alfrēdu Hičkoku. Bet tārtiņš Vasīlijs no pārdzīvojumiem pagatavojis no sevis tartaru, pāris dienas paturējis siltumā un aizsūtījis Hičkokam, lai tas, vecu tartaru ēdot, iedzīvotos zarnu parazītos.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s