Par latvisku matemātiku!

Pasaules, kurā dzīvojam, aukstums un nežēlība, šķiet, nezin mēru. Ir skaidrs, ka viņpus Latvijas Republikas robežām nekas labs nav meklējams. Modrākie Latvijas patrioti pratīsies norādīt arī uz ļaunumu pašu mājās: Austrumzilupe un Rēzeknes autoosta ne velti īstam latvietim šķiet sveši. Taču šodien nerunāsim par apdzīvotajām vietām mūsu mazajā valstī, kuras nav pelnījušas siekaloties Mātes Latvijas siltajā klēpī. Šodien runāsim par nopietnu tēmu – visu zinātņu māti un numeroloģijas jaunāko māsu matemātiku. Lai arī kopumā latviešu tautai pret matemātiku pretenziju nav, pat vispusējs tās pārskats atklāj daudz nesavietojamā ar tautisku, patriotisku domāšanu.

  • Atņemšana – šī aritmētiskā darbība ir kļuvusi par matemātikas daļu, šķiet, ar vienu vienīgu mērķi – ņirgāties par mūsu tautas sūro likteni. “Es strādāju kā vergs, bet krievi un žīdi man visu atņēma!” – šo asaru skaudrais sāļums pazīstams katram īstam latvietim.
  • Vienādības zīme – vienādības ideja mūsu tautai ir pasveša. Vienādības ideju neatradīsim ievītu ne Lielvārdes jostā, ne mūsu ģenētiskajā kodā. Mūsu tautai tuvāki ir jēdzieni ‘lielāks’ un ‘mazāks’. Nekavēsimies sniegt piemērus: “Kāpēc Oļegam ir vairāk cūkgaļas?” “Kāpēc man ir īsākas bizes nekā Jeļenai?” Ne mazāk problemātiska un mūsu tautai sveša ir tā saucamā dzimumu tiesību vienādība jeb līdztiesība. Liberastu banda neko šajā dzīvē nav pieredzējusi, tādēļ nezina, ka 0,7 litri degvīna ir ļoti maz. Ja sievietes dzers tikpat lielus malkus kā vīri un līdīs viņiem rindā pa priekšu, vīriem nepietiks dzeramā!
  • Dalīšana, diemžēl, ir kārtējais piemērs mūsu tautas plānveidīgai iznīdēšanai. Saka, ka dalīšanu izgudrojis pats Sorosa kungs, lai piespiestu latviešus dalīties ar savas tautas bagātībām. Vai kāds no mums ir redzējis kaut kripatiņu zelta no Džūkstes purva raktuvēm? Raktuvju apsargs Deviņgalvis pūķis, kuram distanču slēpošanas disciplīnā bija paredzēts pārstāvēt Latviju 1994. gada Lilehameras olimpiskajās spēlēs, naktī pirms savas olimpiskās debijas aizbēga uz Somiju, kur kļuva par degustatoru brigadieri Koskenkorvas rūpnīcā. Neilgi pēc tam atklājās, ka Džūkstes zelta raktuves nodotas Sorosa fonda rīcībā. Kur vien notiek kāda dalīšana, latvietis vienmēr paliek tukšenieks! Sorosa kungs latvju dainās pieminēts kā mūsu tautas lielākais kopīgais dalītājs.
  • Parciālā integrēšana idejiski ir savietojama ar latvisko nacionālpatriotismu. Taču principiālākie latviešu tautas patrioti to neatzīst, aizstājot to ar ausekļošanu, kas matemātiski ir ļoti līdzīga parciālajai integrēšanai, taču skaitļošanas galarezultāts tiek izvērtēts un, iespējams, koriģēts atbilstoši latviešu tautas interesēm. Piemēram, ja rezultātā iegūstam funkciju, kas konverģē uz homoseksualitāti, ausekļošana to aizstāj ar tradicionālajām ģimenes vērtībām. Nekādas konverģences uz homoseksualitāti – visam ir robežas!

Par latviešu tautu tiek smiets visvisādos veidos – gan prozā, gan dzejā, gan sociāli, gan ekonomiski. Vismaz dabaszinātnes un matemātiku pasargāsim no liberastijas zaņķa. Par latvisku matemātiku!

Matemātikas svētki - Labs of Latvia

2 thoughts on “Par latvisku matemātiku!

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s