Kā radās?

Kā radās zemeslode? Zeme vectēvam bija pie Jelgavas – Lielupes krastā. Savukārt lodi vectēvs dabūja 1943. gadā pie Smoļenskas. Tātad – kā radās zemeslode? Tikai ar smagu cīņu un grūtu darbu!

Kā radās saule? Šis jautājums patiesībā ir visvienkāršākais. 1958. gadā tā saucamā Hruščova atkušņa laikā Jūrkalnē notika UNESCO organizēts Tautu draudzības kongress. Delegācijā no Ēģiptes bija Saules dievs Ra (pildīja delegācijas sekretāra pienākumus). Ra, būdams ēģiptietis, nebija radis redzēt alkoholu brīvā tirdzniecībā, jo Ēģiptē kā islāma valstī tā pārdošana ir aizliegta. Ra vietējā Jūrkalnes Rīmī paķēra no plaukta astoņas degvīna pudeles (vēlāk rakstiskā paskaidrojumā milicijai viņš gan apgalvoja, ka esot bijušas tikai divas pudeles) un metās uz durvju pusi. Taču varonīgie Jūrkalnes miliči pašaizliedzīgi dzinās pakaļ Ra uguns ratiem ar blakusvāģa motociklu. Ra bija jau iereibis no brokastīs baudītā alus, tādēļ iegāzās grāvī un sasita uguns ratus. Viens ratu ritenis uzripoja debesīs un tagad tā ir Saulīte, kas mūs silda un dod gaismu visai dzīvajai radībai uz Zemes.

Kā radās Kuldīga? Jēzus Kristus ļoti mīlēja Latviju, jo tur dzīvo latvieši – Jēzus otrā mīļākā tauta. “Mani mīļie latvieši,” Jēzus sauca, izkāpis no autobusa, “ko es jums lai dāvāju?” “Naudu! Veceni, ar ko nopisties! Bē-em-vē! Nošauj visus krievus!” cits caur citu sauc ticīgie. “Mani mīļie, es jums varu dot ko daudz vērtīgāku!” Jēzus izvelk no kabatas šprotu konservu kārbu un noliek to zemē. Konservu kārba pārvēršas par Kuldīgu – Kurzemes pērli. Paldies Tev, Jēzu!

Kā radās velosipēds Spārīte? Pensionāre Ausma bija izcila rokdarbniece. Viņas tamborējumi ir pa divi lāgi bijuši uz žurnāla Padomju Latvijas Sieviete vāka. Ausma vēl Staļina laikos bija pabijusi cietumā 10 gadus – nelegālu tamborējumu dēļ. Reiz Ausma smagi piedzērās un nākusi pie samaņas konstatēja, ka ir uztamborējusi velosipēdu Spārīte. Viņas vīrs viņu pēc tam makteni lamāja, jo bija skaidri un gaiši prasījis uztamborēt āmuru un līmeņrādi, kas bija steidzami vajadzīgi biešu lauka remontam.

Kā radās Mēness? Vācijas ziemeļrietumos ir pasaules skaistākā pilsēta Brēmene. Brēmene ir slavena ar savu simfonisko orķestri, kura sastāvā ir gailis, kaķis, suns un ēzelis. Netālu no Brēmenes ir ostas pilsēta Brēmerhāfene, kurā atrodas pasaulē lielākais mazuta un tomātu sulas terminālis. Brēmenē bieža parādība ir strāvas pārrāvumi, tāpēc, lai orķestris varētu mēģināt naktīs, tika par pieņemamu cenu pasūtīts Mēness no Ķīnas. Ķīnas ražojuma Mēness izrādījās defektīvs – ar aizsērējušiem gaisa filtriem. Tāpēc tika pieņemts lēmums uzcelt Mēness rūpnīcu starp Brēmeni un Brēmerhāfeni. Fermentētas smiltis rūpnīcas celtniecībai ar kuģiem tika piegādātas no Austrālijas, kūdra no Sedas, bet velosipēdi no Baltkrievijas (BeloVelo). Rūpnīca nepilna mēneša laikā izgatavoja mēnesi, kas tika iecelts debesīs ar ceļamkrānu. Bērni priecājās: “Mēness! Īsts vācu Mēness!” Tad sākās karš.

Kā radās bērniņš? Dzimumakta rezultātā.

Kuldigas-tilts-20sep08

Attēlā: eļļa iztek no šprotu bundžiņas.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s