Janci, kā Tev nav kauna?!

SIA “Rīgas Ūdens” ir Rīgas pilsētas pašvaldības kapitālsabiedrība, kas dienu un nakti pašaizliedzīgi rūpējas, lai pa rīdzinieku krāniem bez mitas lītu ūdens. Ārkārtīgi daudz uzmanības tiek veltīts ūdens kvalitātes kontrolei un nodrošināšanai. Saprotams, ka šeit runa ir ne tikai par ķīmiskajiem bet arī mikrobioloģiskajiem rādītājiem – kuram gan gribas no krāna dabūt sifilisu? Vai, vēl ļaunāk, īstu enterokoku?

Mīļais Piskonta lasītāj, Tu, lasot kārtējo Piskonta rakstu, kurā pieminēts sifiliss, droši vien sašutumā iesaucies: mēs vairs nedzīvojam saskaņā ar dabu (vai saskaņā ar Jāni Paukštello, kas ir viens un tas pats)! Tev ir taisnība! Mūsu sentēvi Daugavas ūdeņos mazgāja nost kristietību. (Arī toreiz mums bija problēmas ar integrāciju Eiropā, kas jau visa bija kristījusies un nepacietīgi gaidīja uz baltiešiem.) Tad lūk, Rīgas Ūdens nekādi nekontrololē šo Daugavas ūdens īpatnību.

Jānis Vanags-Pujāts ir viens no daudzajiem rīdziniekiem, kas pilnībā uzticas SIA “Rīgas Ūdens” augstajiem kvalitātes standartiem, un, ļaunu nejauzdams, viņš svētdienas rītā metas mazgāt savas zem pēļiem sasvīdušās miesas: “Pičiņu, pačiņu kājiņām… buļ-buļ-buļ… It’s raining men – allelujah!… buļ-buļ… It’s raining men – ah yeah!…” – kas gan ir duša bez dziesmas? Jānis nenojauš, ka Daugavas ūdens ir nomazgājis ne tikai vakardienas uzdzīves sekas un nakts sviedrus bet arī nomazgājis Jēzus Kristus mācību. Jānis nāk pie altāra platiem soļiem kā saimnieks, nemaz nejaušot, ka Tā Kunga priekšā viņš nav labāks par prastu elkdievi, kas pielūdz svētakmeni, zelta teļu vai Cesvaines piena kombināta kefīra paciņu. Jēzum pie krusta kļūst neērti un Svēta Jumprava Marija gauži raud: “Janci, kā Tev nav kauna?!”

Related image

 

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s