Reliģisks disputs

Jēzus ar Svēto Pēteri pastaigājas pa Paradīzi. Te Jēzus sarauc degunu un aizdomīgi osta gaisu: “Spirtots gars! Patiesi, Armands ir visuvarens!”

Pēteris: “Jēzu, Tev ir cāļa smadzenes! Teologi jau sen tic, ka Armands neeksistē!”

Jēzus: “Bet Pēteri, Armanda eksistence taču ir empīriski pierādīta. Atliek vienkārši izmērīt saražotā un izdzertā alkohola apjomus, lai būtu skaidrs – Armands patiešām eksistē!”

Pēteris: “Mana ticība man saka, ka vienkārši alkohola ticis saražots krietni mazāk. Kur tavos gudrajos mērījumos ir pierādījums, ka tik daudz alkohola tiešām ticis saražots? Tu tur klāt stāvēji?”

Jēzus: “Akcīzes nodokļa markas uz pudelēm skaidri liecina par saražotās partijas apjomu…”

Pēteris: “Teoloģijas autoritātes, balstoties uz alkohola etiķetēm, jau sen aprēķinājušas, ka dienā tiek saražotas ne vairāk kā 120 pudeles alkohola. Uz etiķetes skaidri un gaiši norādīts: 40%. Pareizinām to ar svēto trīsvienību un iegūts tiek teoloģiski autoratitatīvs apjoms: ne vairāk, ne mazāk kā 120 alkohola pudeles dienā. Ticīgi cilvēki to aprēķinājuši, un Tu te muldi par kaut kādām akcīzes markām! Iemācies rēķināt, stulbeni!”

Jēzus: “Kāds tam sakars ar svēto trīsvienību?!”

Pēteris: “Tāds, ka visi īsteni ticīgie tic: svētā trīsvienība eksistē bet Armands neeksistē. Vai arī Tu uzskati, ka visi ticīgie kļūdās?”

Jēzus: “Pēteri, Armands ir radies Lielā Drāziena rezultātā! Kā Tu izskaidrosi tukšās taras iegulas cietzemes iezī pie Jēkabpils, Rīgā, Čaka ielā, un, protams, Maskavas priekšpilsētā?”

Pēteris: “Jēzu, bļaģ! Mēs paši ne vienu vien no tām pudelēm esam izdzēruši. Tu esi stulbs! Pasaki man – ja Armands tiešām eksistē, kāpēc viņš neatbild uz lūgšanām?”

Jēzus: “Tāpēc, ka viņš ir atplīsis. Vai tiešām Tu neko nezini par narkoloģiju?”

Pēteris: “Ej dirst, Jēzu! Tev ir cāļa smadzenes!”

jesus_peter_arguing

 

Attēlā: Jēzus un Svētais Pēteris strīda karstumā.

One thought on “Reliģisks disputs

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s