Crémant

Labāk esi muļķis stundu nekā visu mūžu.”

Luxair lidojums no Londonas līdz Luksemburgai ilgst stundu. Lidojums paiet ātri kā skaists sapnis. Taču, kas tad tas – pasažierus gaida nopietns pārbaudījums: atšķirībā no zemākas klases aviokompānijām, tādām kā Rajeneir un Lufthanza (tautā saukta par luftī, kas ir nepelnīts mīļvārdiņš), pasažieri netiek cienāti ar gardiem ēdieniem un dzērieniem īsajos lidojumos. Taču Luxair ir pārāka par šīm pelēcībām – lidmašīnas salonā tiek piedāvāts alkohols – Crémant dzirkstošais vīns.

Bet kā lai šo dzērienu pasūta, ja esat dumjš kā zābaks un nezināt pat viselementārāko franču pamatvārdu izrunu? Sirds sažņaudzas, iedomājoties, kā viss lidmašīnas salons smiesies pie zemes krizdami un rādīs ar pirkstu visu atlikušo lidojuma laiku. “What’s a ‘cree-mant’, mate? Are you sure you’re on the right plane?” Vai tiešām dzēriena dēļ, lai cik svarīgs tas būtu, esmu gatavs padarīt sevi par muļķi?

Zemu zem lidmašīnas logiem krēsla nolaidās pār Vācijas kalniem un lejām, uz zāles stiebriem parādījās rasas pilieni. Kaut kur tālumā, vēl pārāk tālu, lai saskatītu, rimti uz Reinu tecēja Mozeles upe, kuras ielejās ierindā kā zaltātiņi stāvēja vīnogulāji. To pienākums pret dzimteni un visu cilvēci ir viens – radīt Crémant vīnu. Sirds sitas straujāk krūtīs, rodas drosme tur, kur tās pirms mirkļa vēl nebija. Gribas triumfs!

One glass of Crémant, please!” Stjuarte pasmaida un atzinīgi pamāj ar galvu – tā smaida tikai savējiem. Tiek pasniegta glāze zeltaina, dzirkstoša vīna. Dzīve ir izdevusies.

Ja būtu baidījies no stundas kauna, būtu palicis bez Crémant, būtu palicis muļķis uz visu mūžu. Lai šis stāsts kalpo par iedvesmu un pamācību jums visiem!

Cremant_teaser_170529

Attēlā – šmigas karalis Bernard-Massard Crémant.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s