Labais uzvar

Miķeļtorņa luterāņu baznīca ir slavena visā pasaulē ar saviem septiņiem torņiem. Tiesa gan, otrā pasaules kara laikā, atkāpjoties Sarkanajai armijai, seši torņi tika evakuēti uz Irkutsku. Neviens nenojauta, ka briesmās ir arī atlikušais dievnama tornis.

Aleksandrs strādā par metinātāju Miķeļtorņa baznīcā. Šonakt Aleksandrs guļ ciešā miegā. Kā nu ne – vakarnakt viņam bija dežūra. Te pēkšņi nakts vidū – trauksmains telefona zvans: “Aleksandr, uz karstām pēdām uz baznīcu!” Zvanītājs ir Aleksandra kolēģis – pavārs Juris. (Jurim nakts dežūra.) “Kas noticis?” Aleksandrs ir samiegojies. “Irbes hidroelektrostacijā atkal avārija. Nāc metināt!” skan atbilde. Irbes hidroelektrostaciju apkalpo Mazirbes atturībnieku biedrība. Diemžēl bieži stacijas ekspluatācijas gaitā ir bijuši gadījumi, kad personālam sākas masu psihoze, kā rezultātā rodas nopietni stacijas darbības traucējumi. Aleksandrs pusmiegā atceras redzējis Miķeļtorņa zvejniecības preču veikalā reklāmu par 50% atlaidi zelterim “Fridrichs”. Viņš steigšus izlec no gultas un sāk ģērbties.

Notikuma vietā viss redzams kā uz deltas: Irbes elektrostacija atkal tiek darbināta turbo režīmā, Irbes upe pārplūst un plūdi jau apskalo Miķeļtorņa dievnamu, katastrofiski bojājot metinājumu šuves. Aleksandrs aulēkšiem metas uz savu kabinetu pēc metināmā aparāta. Baznīcas pavārs Juris ir šausmās – izskatās, ka plūdi sākušies jau pāris stundas ieptiekš. Ko darīt, ja tie aiziet līdz Miķeļtorņa suņu cietumam? Ja nu sākas katordznieku sacelšanās? Miķeļtorņa suņu cietums ir lielākais Ventspils rajonā un stažēties uz to brauc pat speciālisti no Zviedrijas. Nepatikšanas Miķeļtorņa suņu cietumā taču nozīmē starptautisku skandālu!

Mīļais lasītāj, ja Tev pieticis dūšas izlasīt līdz šai vietai šo šaušalām pilno stāstu, varu Tevi mierināt: kā tas mēdz gadīties, krīzes vizbezcerīgākajā mirklī notiek brīnums, kas vērš visu par labu. Šajā gadījumā tā bija baznīcas štata telefoniste Ausma, kas strādāja nakts maiņās, bet brīvajā laikā aktīvi darbojās melioratoru-amatieru klubā, tādēļ piezvanīja uz Irbes elektrostaciju un deva detalizētas instrukcijas krīzes novēršanai. Irbes elektrostacijas personāla noziedzīgā nolaidība nepalika nepamanīta – elektrostacijas sporta klubam tika atņemts Jāņa Paukštello vārdā nosauktais ceļojošais kauss. Labais vienmēr uzvar!

1241608571

Attēlā: Miķeļtorņa luterāņu baznīca pirms kara

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s