Kima Raikonena ceļš uz Pirmo formulu

Kims Raikonens bija Kimu dzimtas melnā avs. Kima Kong-una brālēnu un Kima Aldoņa brāļadēlu Raikonenu dzimtajā Kaltenē un tās apkārtnē gadiem ilgi pazina kā žūpu un seksuāli neizvēlīgu cilvēku. Raikonens dienišķo iztiku pelnīja vietējā gaterī, bet ārpus darba un bieži vien arī darbā nesātīgi nodevās alkoholismam un miesaskārībām, dzerot visu, kas satur etilspirtu, un nešķirojot seksuālos partnerus pēc dzimuma, vecuma un pensijas lieluma.

“Bezcerīgs gadījums”, “tāds labu galu neņems”, “kaps viņu izmācīs” bija ciema ļaužu biežāk dzirdamie vērtējumi par Raikonenu. Radi savā lokā bieži sprieda, vai viņu kastrēt, lai nevairojas, vai vienkārši noslīcināt dīķi, reizēm pat apsverot iespēju nolīgt pasūtījuma slepkavu, kas nevainojami imitētu “nelaimes gadījumu”. Talantu viņam nudien nebija daudz, taču pudeles brāļi un māsas bija novērojuši ko neparastu – Raikonens dzērumā vadīja automašīnu kā lielmeistars, precīzi un ātri izejot līkumus un virtuozi izpildot vadāmās sānslīdes. Jāteic, ka viņš sēdās pie stūres tikai dzērumā, jo skaidrā vadīt tēva veco Hyundai Pony gluži tāpat kā jebkuru citu braucamo viņam bija bail. Klibais Zigis no “Krizdoļu” mājām stāstīja par vairākiem gadījumiem, kad smagi iereibušais Raikonens ar mokām ierāpies auto, lai dotos uz tuvējo bodi vai Rojas lielveikalu pēc alkohola, un čempiona cienīgi vadījis auto gan turp, gan atpakaļ, bet pēc tam pagalmā pie mājas no mašīnas izvēlies un turpat zemē atslēdzies. Taču neviens nezināja, ka Raikonens bija sācis interesēties par autosportu jau agrīnā pusaudža vecumā, redzot, ka Pirmās formulas sacīkšu uzvarētājiem pēc sacīkstes par brīvu tiek izsniegts alkoholisks dzēriens.

Par Raikonena neparastajām prasmēm bija dzirdējis arī Kims Jong-uns, un pēc kārtējās radu sanākšanas, kurā tika apcerēti dažādi viņa brālēna nozūmēšanas scenāriji, viņš nolēma rīkoties uz savu roku. Ar ietekmīgā Svarovska kunga palīdzību Raikonens krietnā stuņķī tika nogādāts uz testa braucieniem, un jau pirmajā reizē visiem par pārsteigumu uzstādīja Ģipkas trases absolūto rekordu. Nebija ilgi jāgaida, līdz Raikonens kļuva par vienas no vadošajām Kurzemes Pirmās formulas komandām – Žocenes baltmaiznieks – pirmo pilotu, jau nākamajā gadā startējot čempionātā. Rezultāti bija izcili, neskatoties uz to, ka Raikonenam vienīgajam no visiem sacīkšu braucējiem bija jāveic dubulta uzpilde – sacīkšu auto tika iepildīta degviela, bet pilots ar augtspiediena sūkni saņēma kārtējo spirta devu. Vajadzīgo devas apjomu pastāvīgi aprēķināja īpaši sensori, kas pastāvīgi analizēja Raikonena izelpu un asins sastāvu. Viņa mašīnu rotāja 96. numurs par godu maksimālajam etilspirta procentuālajam daudzumam pudelē, bet uz ķiveres bija uzkrāsota formula CH3CH2OH. Lai gan pēc kārtējās uzvaras smagi iereibušais Raikonens parasti gribēja gulēt, sajūsminātie līdzjutēji vēlējas viņu redzēt uz goda pjedestāla, kur uzvarētāju allaž nācās stutēt otrās un trešās vietas ieguvējiem. Tomēr Raikonens uz pjedestāla ikreiz spēja sakoncentrēties brīdī, kad notika tradicionālā laistīšanās ar Vandzenes alus darītavas divlitrīgo alu “Pisaks” (9 % alc.), no kura lielāko daļu viņš parasti pamanījās izdzert. Preses konferencē, kas sekoja apbalvošanas ceremonijai, Kims Raikonens visbiežāk bija atslēdzies vai neatbildēja uz žurnālistu jautājumiem, stiklainām acīm malkojot “Pisaka” atlikumu. Jaunais čempions bija dzimis!

KimsRaikonens

Attēlā: komandas darbinieks pirms sacīkstēm pārbauda spirta sensoru Kima Raikonena ķiverē

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s