Traģēdija Mēbeļu namā

Katrs muļķis pazīst brīnišķīgo zēnu grupu “One Direction” – komjauniešus Hariju, Zēnu, Līamu, Anatoliju un Jēkabu. Taču neaizmirsīsim, ka sākotnēji grupa tika dibināta sešu zēnu sastāvā – ar Vladimiru Iļjiču Ļeņinu. Dalībnieku atlase notika komunistiskajā sestdienas talkā, un norvēģu producentam Gudmundam Račam pirmais iekrita acīs tieši Ļeņins, kurš nešanai allaž izvēlējās visskaistāko baļķi. Kā grupa zaudēja savu sesto dalībnieku?

 

Ļeņins sākotnēji grupā ieņēma līdera lomu un izvēlējās arī grupas nosaukumu “Единый курс партий”, kas komerciālu iemeslu dēļ pārtapa par “One Direction”. Tieši Ļeņina ideja bija grupas dziesmu tekstos propagandēt Komunistiskās partijas ideoloģiju un aicināt proletāriešus uz sacelšanos. Albuma “Ночное революционное восстание” jeb angliski “Up All Night” dziesmu tekstu autori ir Līams un Vladimirs Iļjičs Ļeņins.

 

Kā Ļeņins, dodot tik nozīmīgu iegultījumu grupas “One Direction” un visas proletāriešu revolucionārās kustības veicināšanā, varēja pamest savus grupas biedrus? Iemesli ir vairāki. Pirmkārt tā bija spriedze grupas iekšienē, jo jau no sākuma bija skaidrs, ka grupa sastāv nevis no sešiem līdzvērtīgiem dalībniekiem, bet gan no Ļeņina un pārējiem pieciem. Īpaši greizsirdīgi bija Harijs un Anatolijs, kas saukāja Iļjiču par bučmūlīti. Jā, nenoliedzami Ļeņina panākumi rokmūzikā ir izskaidrojami ar viņa labo izskatu, taču uzskatu, ka grupas dalībnieki pret Ļeņinu bija negodīgi. Zēns un Harijs aprunāja Ļeņinu, sakot, ka viņam neesot muzikālās dzirdes. Lai arī tā ir taisnība, citi puiši dzirdes ziņā nebūt nebija pārāki par Iļjiču. To viņiem ne reizi vien atgādināja grupas štata veterinārārsts, taču neviens to neņēma galvā un skaudības veicinātais naids pret Ļeņinu arvien pieņēmās spēkā. Jāatzīst arī, ka Ļeņinam bija diezgan smags raksturs, un ne reizi vien strīdi grupas dalībnieku vidū bija Ļeņina iesākti. Dzeltenajā presē lasāmie pastāsti par Ļeņinu kā intrigantu un manipulatoru, lai arī pārspīlēti, nebija pilnībā izdomāti. Trešais būtiskais iemesls Ļeņina aiziešanai no grupas bija – viņš demonstratīvi pārkāpa producenta norādījumu nestāties dzimumattiecībās ar pretējā dzimuma pārstāvēm. Ļeņins tika pieķerts ar vienu no grupas grūpijām – Nadeždu Krupskuju – Rīgas Mēbeļu nama otrajā stāvā, kur viņi nodarbojās ar seksu uz vienas no nocenotajām gultām (vēlāk, kad Ļeņins grupu jau bija pametis, atklājās, ka ar Krupskuju pārgulējuši visi grupas dalībnieki un Harijs un Jēkabs pat bija palikuši stāvoklī). Tā kā visiem bija zināms, ka Krupskajā iemīlējies Līams un Naģežda pat it kā piekritusi kāzām, Ļeņina pieķeršana bija šoks visiem grupas faniem.

 

Ļeņina nevēlēšanās atvainoties faniem, kā arī vēlme sākt solo karjeru alternatīvākā underground stilā (революционное подполье) noveda pie viņa aiziešanas no grupas. Grupas fani lēja daudz asaru, taču šodien ir skaidrs, ka grupa One Direction turpina savu uzvaras gājienu pa ceļu, ko tai ierādījis dižais Ļeņins.

 

Image

 

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s