Kas tikai neatklājas!

Aivara dēls Lendelons nupat atgriezies tēva sētā, izstudējies Jelgavas Lauksaimniecības Akadēmijā. Aivars aplam lepns un, lai arī jēru kaut ir kaut kā žēl, uz dēla atgriešanās priekiem nāvessods tiek piepriests un nekavējoties izpildīts divām vistām. Hermīne, Aivara sieva vāra kartupeļus. Lendelona diplomam par godu notiks branga izēšanās.

Lasitāj, Tev nešķiet, ka vārds ‘Lendelons’ ir, pieklājīgi izsakoties, īpatnējs? Tevi tas vēl vairāk izbrīnītu, ja Tu šo stāstu klausītos manā lasījumā, jo ‘o’ vārdā ‘Lendelons’ tiek izrunāts kā divskanis. Lai saprastu šī vārda nonākšanu Aivara un Hermīnes dēla dzimšanas apliecībā, ir jāzina, ka Hermīne ļoti resna sieviete, un spoguli uzskata par savu ienaidnieku. Pamatoti. Viņas mīļākā dziesma ir Eolikas ‘Es neesmu Džeina Fonda’, kurā aizskartas Hermīnei divas tuvākās tēmas: sevis apraudāšana un lauksaimniecība. Dziesmā pieminētais Alain Delon Balvu dzimtsarakstu reģistrā transformējās par Lendelonu.

Kartupeļi tūdaļ būs izvārījušies – Hermīne aplaizās. Jāuzber sauja lociņu un šķipsna diļļu. Kas būs par brangu izēšanos kopā ar biezpienu! Hermīnei taisnība.

Tikmēr Aivars domā izlūkot, ar kādām zinībām dēls piezīdies, četrus gadus sēdot pie Zinībmātes dāsnās krūts. ‘Ar ko ziemājs atšķiras no vasarāja?’ ‘Nezinu.’ – dēls parausta plecus. ‘Cik zirgaspēku Belorusam divdesmit pieciniekam?’ Dēls tikai nogroza galvu. “Eh,” Aivars sabēdājies, “vismaz alus pudeli Tu māki atkorķēt?” “Tēvs, pudele jau ir atkorķēta!”, Lendelons sniedz to Aivaram. Aivaram acīs asaras: “Dēls, piedod, ka apšaubīju Tevis gūtās prasmes un zinības!” Skaisti.

Bet viena no vistām, kuru Aivars nokāva, bija lezbiete. Kura?

Image

Piskonts Bumbis-bumbis

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s