Vaislas Kuiļa bērnības atmiņas

Teksts ir publicēts žurnāla „Cūkgaļa Šodien” jaunākajā numurā

Ar Vaislas Kuili sarunājas žurnālists Piskonts Bumbis-Bumbis

Piskonts: Kuiļa kungs, daudzi mūsu žurnāla lasītāji jautā, vai jūs, būdams lietuviešu izcelsmes šveicietis, kas audzis latviešu ģimenē, jūtat kādu patriotismu pret Latviju? Vai Latvijas valsts svētku reizē uzsienat prievīti un piespraužat auseklīti? Notraušat arī asaru kādā no sēru dienām?

Kuilis: Man gribētos teikt, ka esmu supranacionāls tāpat kā cūkgaļa. Taču jāatzīst ­— atceres, piemiņas un sēru dienās mums ar brāli Ivaru patiešām bija acīs asaras, jo zinājām, ka tētis Rainis un mamma Aspazija šajās dienās mums pasniegs nevis gardos vācu vīnus, pie kuriem bijām pieraduši, bet Latvijā ražotu “3 graudu” degvīnu un stiprināto ābolu vīnu “Papardes zieds”. Brālis Ivars, kurš brīdī, kad mani pieņēma ģimenē, bija jau pieaudzis gulbis un pie labiem vīniem pieradis krietni senāk par mani, dažkārt raudāja neizturami. Aspazija tādos brīžos viņu mierināja, bet Rainis bija nepielūdzams: “Šodien vienīgi “Trīsgraudnieks” un “Papardes zieds”, lai mums neliktos, ka viss ir tikai labi. Mēs esam latvieši.” Ar draņķīgiem dzērieniem kaut kā spējām samierināties, taču sēru dienās mums vienmēr nācās arī klausīties “Prāta vētras” un Raimonda Paula dziesmas, un tas tiešām izraisīja gandrīz fiziskas sāpes. Atskanot dziesmām “Virši zied” un “Lidmašīnas”, mēs ar brāli parasti vairs nevarējām turēt un pūtām laukā cik spēka. Es jums teikšu – teju reliģiska pieredze!

Piskonts: Kāda bija jūsu iesauka bērnībā?

Kuilis: Mazais Panks. Kad biju pusaudža gados, protams, neklausīju audžumammai un audžutētim un, protestējot pret patērētāju sabiedrību, izrakņāju kaimiņu dārzus, un izēdu viņu kartupeļus. Ivars smējās par manu dumpīgumu un par godu mūsu kopīgajai nepatikai pret Raimonda Paula mūziku iesauca mani par Mazo Panku. Otra mana iesauka bija Vaikule. Mums abiem šausmīgi derdzās Paula dziesmas, sevišķi Laimas Vaikules izpildījumā, un Ivars no mana vārda un uzvārda vienkārši atvasināja Vaikuli un mani bieži kaitināja, saucot šajā vārdā. Taču kādu dienu Ivars paziņoja, ka Laima Vaikule patiesībā esot mana bioloģiskā māte un mans lietuviešu vārds Vaislas Kuilis esot darināts no Laimas Vaikules vārda un uzvārda pirmajiem burtiem. Ivars apgalvoja, ka tas esot nopietni, un es patiešām nezinu, cik daudz var tam ticēt. Es tolaik biju pavisam maziņš, un viss, ko zinu par laiku Lietuvā ar saviem it kā īstajiem vecākiem, ir tas, ka viņi kādu dienu esot devušies atvaļinājumā uz Oktoberfest Minhenē un kopš tā laika vairs neesot redzēti.

Piskonts: Aviācijas eksperti runā, ka pēdējā laikā aizvien pieaugot jūsu ietekme aviokompānijā SAS, kurā jūs strādājat. Ir pat dzirdēts, ka jūs ietekmējot lēmumus par šprotu sūkņa un piena sūkņa operatoru pieņemšanu darbā. Vai esat kļuvis par SAS akcionāru? Varbūt esat iecelts uzņēmuma direktoru padomē?

Kuilis: (ieliek mutē ābolu un klusē).

kuilis

Piskonts Bumbis-Bumbis

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s