Ģimenes pieaugums

Gulbi Ivaru zārkā no rīta pamodina Rainis un Aspazija: “Mums Tev ir kas sakāms.” “Ivar, Tev būs brālītis,” gulbim saka Rainis, “iespējams, jums būs jāguļ vienā zārkā.” Ivars skatās uz “kārno” Aspaziju un ir neizpratnē. Ivaram ir īsts, liels zārks nevis kurpju kaste kā lielākajai daļai gulbju. Ivars nevar sūdzēties par seksuālo partneru trūkumu. Taču tajā pat laikā viņam nav seksuālo partneru. Jo viņš nesūdzas. Sūdzējies viņš ir tikai divreiz mūžā. Otro reizi par to, ka Kalnbērzs atteicies viņu operēt, piedāvājot kļūt tikai par cirsli, no kā Ivars bravūrīgi atteicās: “Ūja, ūja, vai tad es kāds sīklops?” Pirmoreiz par to, ka Cīrihē viņam atteicās izdarīt eitanāziju, taisnojoties, ka “šis ir kancelejas preču veikals”. “Kad es būšu izaudzis, es būšu cūkgaļa!” kuilis, maziņš būdams, mēdza teikt Rainim. “Labāk esi nevis izaudzis bet cauraudzis!” lielais literāts un domātājs atbild. “Kāpēc tev zārkā nav salmu? Es guļu tikai salmos.” Vaislas Kuilis aizrāda brālim Ivaram.

Kad Rainis un Aspazija adoptēja Vaislas Kuili, visi brīnījās, cik neticami līdzīgs Rainim ir Vaislas Kuilis, pieņemot, ka tas ir viņa īstais bērns. “Un tā astīte gredzenā – tā no manis!” smējās Aspazija.

Vaislas Kuilis reizēm izmantoja situāciju un dzejas lasījumos uzdevās par Raini. Vaislas Kuilis visbiežāk rakstīja dzejoļus par cūkgaļu. Maz cilvēku zina, ka Raiņa lugā “Jāzeps un viņa brāļi – cūkas” un “Uguns un nakts, un cūkgaļa” savu artavu ir devis arī Vaislas Kuilis.

Vaislas Kuilis bija feminists, jo viņš cīnījās par sieviešu tiesībām. Kāpēc? Bet par kaut ko jau ir jācīnās.

Image

Piskonts Bumbis-Bumbis

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s