Ivars un Sieg Heil

Kādu dienu gulbis Ivars ar svēteli Udo lidoja no Luksemburgas Findelas starptautiskās lidostas uz Frankfurtes Hānas starptautisko lidostu Vācijā. Kad desmitā tiesa lidojuma bija veikta un zem abu draugu spārniem jau līkumoja lekno vīnogulāju ieskautais Mozeles zilums, svētelim Udo uznāca ilgas pēc skaistā:

       Klau, baklan! – viņš uzrunāja līdzās laiski spārnus kustinošo Ivaru, –  neesam mēs nekādas konkordes, kam jānokļūst galapunktā pēc grafika. Davai, nolaidīsimies pie upes, pasēdēsim uz soliņa un iedzersim pa aliņam kā tas brīviem ērgļiem pienākas!

Ivaram pret alus iemalkošanu kardinālu iebildumu nebija, tādēļ, apmetuši slaidu loku ap tuvāko Aldi lielveikalu, abi putni piezemējās upes krastā, iekārtojās uz saules apspīdēta soliņa, attaisīja tikko nopirktās pudeles un, malkojot alu, omulīgi vēroja otrā krastā vējā lepni plīvojošo Luksemburgas Lielhercogistes karogu un pa upi slīdošās liellaivas, kā arī nodevās pārrunām par sievietēm un Raini.

Dzerot trešo alu, viņiem garām pabrauca kuģis „Princesse Marie – Astrid” , uz kura klāja 1985. gadā tika parakstīts Šengenas līgums. Uz kuģa atradās paprāvs bariņš vācu un luksemburgiešu pensionāru, kuri smējās un čaloja, malkoja vācu vīnu no Luksemburgas un fotografēja Mozeles krasta gleznainās ainavas. Ieraudzījuši abus alu malkojošos draugus,  pensionāri sirsnīgi māja viņiem ar rokām.

            Eu, šie mums māj! – Udo piebikstīja Ivaram – Davai pamāsim viņiem pretīm vienu kārtīgu Sieg Heil!

          Traks neesi! Pēc šitāda žesta momentā būs klāt Polizei un mūs sašņorēs viens divi!

             Nu tad moška piezvanam mēs uz Polizei un pasūdzamies, ka pendžas no kuģa mums ir rādījuši „Sieg Heil!”

          O, tā nav slikta ideja! – Ivars noķiķināja, izvilka no spārna apakšas mobilo tālruni, piezvanīja uz numuru …………  un pasūdzējās vācu policijai, ka garāmbraucošā kuģa pasažieri viņus sveic ar idejiski nosodāmiem un krimināli sodāmiem sveicieniem. Adresāts otrpus klausulei pateicās par informāciju un nolika klausuli.

„ Princesse Marie-Astrid”  vēl nebija paspējusi tikt līdz nākamajam līkumiem, kad no katras puses tam pietraucās pa diviem patruļkuģiem, no upes dzelmes iznira divas  U-234 tipa zemūdenes, atskanēja vairāku raidītu torpēdu šņākoņa un pēc sekundes daļas pār Mozeles ieleju nogranda sprādziens. Kad sprādziena dūmi bija izklīduši, no „ Princesse Marie-Astrid”  virs ūdens bija palicis tikai nomelnējis priekšgals, kurš strauji pazuda dzelmē. Zemūdenes un patruļkuģi pazuda tikpat ātri, cik bija uzradušies, un pār Mozeles ieleju atkal nolaidās klusums.

Pagāja labs laiks, kamēr abi izbrīnītie putni atkal atguva valodu. Pirmais ierunājās Ivars:

          Nu, tā neko – par Sieg Heil! veselu kuģi nolaist pie Neptūna! Man liekas, ka par šitādiem žestiem pēc Vācijas likumiem draudēja tikai desmitnieks Rūras ogļraktuvēs.

           Laikam šiem pamainījusies likumdošana, – domīgi noteica Udo, – davai labāk izdzeram šito un laižamies tālāk.

Vēlāk žurnālā „Leģendas”  gulbis Ivars izlasīja, ka patiesībā par Sieg Heil rādīšanu kriminālsods draudējis tikai Vācijas teritorijā, un, tā kā kuģis atradies Vācijas un Luksemburgas robežūdeņos, Eiropas Savienības tiesību aktos maksimāli piemērojams bija administratīvais sods līdz 127 minimālajām mēnešalgām. Bet pavēli par uguns atklāšanu apsardzes kuteriem un zemūdenei devis slepeni  telefona līnijai pieslēdzies kinorežisors Aigars Grauba, kura filmai „ Rīgas sargi” aptrūcies finansējums kaujas uz ūdens epizodes inscenēšanai paviljonā „ Cinevilla”  un kurš tādēļ „Princesse Marie-Astrid”  nogremdēšanu nofilmējis ar slēpto kameru. Filmā  epizodi  turpmāk kino cienītāji pazīst ar nosaukumu  „Latvijas zemūdenes „Ronis”  un „Spīdola”  ar sabiedroto palīdzību nogremdē bermontiešu ledlauzi „Kivičs”.

 

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s