Ļeņins un spainis

Decembra vidus. Ļeņins vārtās pa gultu un gruzās, jūtot, ka nevienam nav īsti vajadzīgs – meitenes vairs gandrīz nezvana un nesūta SMS un pat Nadežda Konstantinovna katru dienu dodas uz mikologu sapulci, lai arī ir sniegota ziema. Uzmanības trūkums padara Ļeņinu skumju. Ko  darīt? Jāpiezvana draugam Rainim – viņš ir ne tikai revolucionārs, bet arī dzejnieks, tātad cilvēks ar izdomu. Jā, Rainis mācēs palīdzēt, un Lielais Ļeņins atkal būs topā. Ļeņins ņem savu jauno Android viedtālruni, ko viņam revolūcijas gadadienā  dāvāja oktobrēni, un čortojoties mēģina atrast Raini. Kā es viņu saglabāju? Jānis, Janka, Pliekšāns, Rainis? Nu kur viņš ir? Ā, uz Ž burta – Žaniņš. Ļeņins zvana. Atbild sieviete.

Ļeņins: – Čau Elza! Vai Jānis ir tuvumā?

Aspazija: – Čau, Vova! Jānis ir ieslēdzies istabā un raksta vārdus jaunajai Džastina Bībera dziesmai.

Ļeņins:  – Pasaki Jankam, ka Vovans  zvana. Tas ir svarīgi revolūcijai.

Aspazija: – Iešu palūkot.

Rainis: – Sveiks, Vova! Kas uz sirds?

Ļeņins: – Sveiks, Janka! Man liekas, ka es nevienam neesmu vajadzīgs. Meitenes vairs neraksta un nesūta īsziņas, Nadežda Konstantinovna katru iet uz mikologu sanāksmi, lai arī ir ziema. Es gribu būt nevis Vova, bet Lielais Ļeņins. Kā agrāk.

Rainis:  – Klausies, Vovan, es pašlaik esmu baigi aizņemts – Timbaland ik pa piecām minūtēm zvana un prasa, kad būs gatavs teksts Džastina Bībera jaunajam gabalam, bet es tev došu padomu – uzraksti par sevi pantiņu un anonīmi iepostē Feisbukā un Tviterī. Tādu vienkāršu un foršu, lai tauta saprot, kas ir Lielais Ļeņins, un visi reāli pavelkas. Tas ir baigi vienkārši, izdomā, piemēram, kaut ko šādu – Jānis Rainis, galvā spainis! Ok, Vova, man nav laika ilgāk runāt. Piezvani vēlāk un pastāsti, kā izgāja.

– Ļeņins: – Paldies, Janka!

Ļeņins ņem papīra lapu un uzraksta rindiņu. Tā, tā, Ļeņins štuko, un ja nu meitenēm nepatīk? Vispirms jāizmēģina ar Nadeždu Konstantinovnu. Ļeņins zvana Nadeždai Konstantinovnai.

Nadežda Konstantinovna: – Halo, Vova!

Ļeņins: – Nadežda Konstantinovna, vai tu vari steidzami ierasties mājās? Tas ir svarīgi revolūcijai.

Nadežda Konstantinovna: – Vova, mēs pašlaik spriežam par Linneja bērzlapes izplatību Maskavas apgabala lapu koku mežos.  Tas tiešām ir tik svarīgi? Pasaki pa telefonu.

Ļeņins: – Tu taču zini, ka visapkārt ir imperiālisma spiegi un ir vajadzīga konspirācija. Esi tik laba un atnāc.

Nadežda Konstantinovna: – Labi, labi, Vova, pēc stundas būšu. Tu man samaksāsi par taksi?

Ļeņins (nopūšas): – Jā, samaksāšu.

Pēc stundas mājās ierodas Nadežda Konstantinovna. Ļeņins viņu sagaida ar lapiņu rokās un turpat pie durvīm nolasa pirms brīža pierakstīto pantiņu – Vladimirs Ļeņins, galvā spainis. Ļeņins rūpīgi vēro Nadeždas Konstantinovnas reakciju. Nadežda Konstantinovna uz brīdi sastingt.

Nadežda Konstantinovna: – Vova, vai tas ir tas, kā dēļ man bija jābrauc?

Ļeņins: – Jā.

Nadežda Konstantinovna: – Stulbenis! Fiksi dod naudu par taksi un vēl tikpat – man nekavējoties jātiek atpakaļ uz mikologu sanāksmi.

Kopš tā laika Ļeņins ar Raini vairs nedraudzējas.

Piskonts Bumbis-Bumbis

 

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s